O Firmie

Grosley® Sp. z o.o. (dawniej S-A-M Sp.z o.o.) jest firmą branży narzędziowej z siedzibą w Rybniku.

Specjalizujemy się w sprzedaży narzędzi ręcznych i pneumatycznych – kontynuując wieloletnią dystrybucję narzędzi ręcznych marki SATA oraz narzędzi pneumatycznych Master Palm.

Obecność na rynku narzędziowym w postaci importu i dystrybucji narzędzi SATA®, pozwoliła na trafny dobór produktów dostępnych pod własną marką.

Narzędzia Grosley® – to wybór najpopularniejszych narzędzi i akcesoriów dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku. Narzędzia dostępne są pojedynczo jak również w różnych konfiguracjach zestawów. Priorytetem tej linii jest dobra jakość przy zachowaniu atrakcyjnej ceny

1992

Założenie firmy SW Technik

Początki działalności sięgają 1992r. kiedy to, przez Pana Janusza Sobik, została założona rodzinna firma SW Technik zajmująca się importem oraz dystrybucją maszyn wulkanizacyjnych CORGHI, podnośników RAVAGLIOLI, kompresorów FINI, narzędzi pneumatycznych CHICAGO PNEUMATIC, a więc marek, które w branży motoryzacyjnej są jednymi z najlepszych na świecie.

Zmiana nazwy i lokalizacji firmy 

Firma zmienia nazwę na S-A-M Sp. z o.o. i  przenosi swoją siedzibę do miejscowości Rzuchów leżącej na trasie Rybnik – Racibórz.

2002

2003

Do zespołu S-A-M dołącza Pani Barbara Ślęzak-Grobelny, aktualny Prezes Zarządu firmy Grosley Sp. z o.o.

Pierwszy import narzędzi SATA do Polski

Zawiązanie współpracy z firmą APEX Tools Group właścicielem marki SATA, zaowocowało rozszerzeniem oferty firmy S-A-M o narzędzia ręczne.

Od tego czasu  firma stała się wyłącznym importerem narzędzi SATA w Polsce.

2006

2016

Zawiązanie firmy Grosley Sp. z o.o.

W 2016 r  doszło do podziału spółki  S-A-M,  w wyniku którego zawiązała  się nowa firma o nazwie Grosley Sp. z o.o. , której Prezesem została Pani Barbara Ślęzak- Grobelny.

W wyniku podziału firmy spółka Grosley przejęła import i dystrybucję narzędzi ręcznych i pneumatycznych.

W tym samym roku  do firmy dołączył Pan Jerzy Grobelny – V-ce Prezes Zarządu.

Powstaje marka własna narzędzi ręcznych – Grosley

Wieloletnie doświadczenie na rynku narzędziowym zaowocowało powstaniem marki własnej narzędzi ręcznych, której asortyment jest stale poszerzany.

2017

2021

Uruchomienie własnego sklepu internetowego

Podążając za nowymi rozwiązaniami wdrożono własny sklep on line, gdzie partnerzy handlowi mogą dokonywać zakupów w dowolnym miejscu i czasie

Zmiana siedziby firmy, Rybnik

W sierpniu 2022r. Grosley Sp. z o.o. zmienia siedzibę firmy i przenosi się do  Rybnika.

2022